DreamGeneration RolePlay

DreamGeneration RolePlay samp server forum


Forum
   
ForumTopicsPosts
No new posts

00
No new posts

Support

Секој проблем што го имате на сервер со account или било што пријавете го тука.

00
No new posts

Известувања

Тука ќе ве известуваме за сите новости.

00
No new posts

00
No new posts

RolePlay Gaming (RPG)

Сите правила, дискусии и новости ке ги најдете тука. Строго мора да се почитуват овие правила.

00
No new posts

00
No new posts

Помош

Доколку ви е потребна помош може да побарате тука.

00
No new posts

Идеи и предлози

Предложете ни некоја идеја.

00
No new posts

Купувам/Продавам

Доколку продавате имот или сакате да најдете да купите може да пронајдете повеќе во ова тема

00
No new posts

Галерија

Тука може да ставате слики,видео од сервер.

00
No new posts

DREAMGENERATION

Тука може да најдете повеќе за DG™ исто така може да пофалите или да се пожалите на некого

00
No new posts

00
No new posts

Банирани

Сите банирани играчи на сервер ке ги најдете тука заедно со причината за бан

00
No new posts

Warning

Сите играчи кои ќе добијат опомена на сервер (5 опомени = бан)

00
No new posts

Кршење правила

Тука може да пријавите доколку некој прекршува правила.

00
No new posts

00
No new posts

Организации/Мафии/Банди/Агенции

Тука ке ги најдете сите организации, банди, мафии и агенции.

00
No new posts

Лидер борд

Тука ке можете да се пожалите од некој лидер и да се пријавите за лидер.

00
No new posts

00
No new posts

DREAMGENERATION Cafe

Вистинското место за забава кога ви е досадно.

00
No new posts

GTА Модови

Тука ке најдете се во врска со модови за GTA San Andreas.

00
No new posts

Дизајн (Fan Art)

Тука може да изработувате слики во фотошоп да ставате туторијали и слично.

00
No new posts

КАНТА

Сите застарени теми ке бидат тука.

00

Statistics

   
Who is online?
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest
Registered Users: None
Legend : [ Moderators ]
Birthdays
Birthdays

No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Forthcoming Calendar linked topics within the next 5 days
CalendarThere are no forthcoming calendar linked topic
Statistics
Statistics

Our users have posted a total of 0 articles

We have 2 registered users

The newest registered user is andrej

Most users ever online was 13 on Fri Jun 12, 2020 9:44 pm  • New posts New posts
  • No new posts No new posts
  • Forum is locked Forum is locked
Current date/time is Tue Oct 19, 2021 4:52 am